صفحه اصلی خدمات نظافت منزل، نظافت خانه

نظافت منزل، نظافت خانه

0 خواندن ثانیه
0
0
293
تمیز کردن منزل یک کار همیشگی است که باید در فواصل زمانی منظمی انجام شود. نظافت سالانه و خانه تکانی برای تمیز کردن کل منزل انجام می شود ولی نظافت ماهانه، هفتگی و حتی روزانه بخش مهمی از تمیزکاری های معمول است که حتما باید انجام شود.افراد با تجربه با به کارگیری ظرافت ها و نکات نظافت منزل می توانند همه تمیزکاری ها را در زمان بسیار کوتاه تری انجام دهند. بسیاری از این فوت و فن ها و نکات نظافت منزل در اثر تجربه به دست آمده و مخصوص به خود نظافتچی است. در این مطلب کاربردی ترین نکات نظافت منزل و فوت و فن تمیزکاری خانه که اغلب کارگر نظافت منزل از آن استفاده می کند را معرفی می کنیم.
نظافت منزل، نظافت خانه
اگر زمان کافی برای نظافت منزل و تمیزکاری ندارید از کارگر برای نظافت منزل کمک بگیرید. کارگر خانم برای نظافت داخل منزل می تواند به صورت اصولی همه امور نظافتی و تمیزکاری ها را با سرعت بیشتری انجام دهد. کارگر نظافت منزل ترفندها و ریزه کاری های زیادی را برای تمیز کردن منزل به کار می برد. قیمت کارگر برای نظافت منزل به صورت ساعتی محاسبه می شود و بستگی به مقدار کار انجام شده دارد. قطعا هنگام خانه‌تکانی به خود قول می‌دهید از این به بعد تمیز کردن منزل را در فواصل کوتاهتری انجام دهید تا دیگر در ایام نزدیک به عید فشار کمتری روی شما باشد. قیمت نظافت منزل سالانه بسیار بیشتر از هزینه نظافت منزل هفتگی و دوره ای است. به صورت معمول در نظافت هفتگی و ماهانه نیازی به تمیزکاری کل منزل نیست. داشتن برنامه ریزی از مهم ترین نکات نظافت منزل است.

ترفندها و نکات نظافت منزل

شرکت خدماتی، نظافت منزل شهرک غرب

از مهم ترین نکات نظافت منزل نظم و هماهنگی در تمیزکاری هاست. چنانچه سالی یکبار کل لوازم منزل را تمیز کرده و ضد عفونی کنید ولی در بقیه ایام سال توجهی به بداشت و نکات نظافت منزل نداشته باشید، نتیجه خوبی حاصل نمی شود. در این صورت دور از ذهن نیست که با یک منزل کثیف به هران ریخت و پاش روبرو شوید. امور نظافتی از مهم ترین فعالیت ها در منازل هستند که باید جدی گرفته شوند. اگر فرصت کافی برای نظافت منزل ندارید با کارشناسان الهه شرق تماس بگیرید. هزینه نظافت منزل و اجرت کارگر نظافت در الهه شرق طبق نرخ اتحادیه محاسبه می شود.

برای نظافت برنامه‌ریزی کنید!

همیشه به یاد داشته باشید که تمیز کردن منزل، آشپرخانه، سرویس‌های بهداشتی، کابینت‌ها، دیوارها و …. فقط برای عید و یا جشن تولد و مناسبت خاصی نیست. بنابراین با نظافت دوره‌ای مثلا ماهی یک بار یا سه ماه یک بار، فشار کمتری خواهید داشت. چرا که منزلتان همیشه تمیز است. گردگیری و جاروکشیدن به صورت هفتگی هم به شما کمک می‌کند تا در ایام خانه‌تکانی عید دردسر کمتری داشته باشید. نکات نظافت منزل را جدی بگیرید.

نظافت اتاق خواب و اتاق نشیمن را همیشه جدی بگیرید!

از ریخت و پاش جلوگیری کنید و با قرار دادن وسایل پس از استفاده در جای خود، از هرج و مرج بپرهیزید. سعی کنید هفته‌ای یکبار حتما چیزهایی مثل کنترل تلویزیون، موس کامپیوتر، کیبورد و به طور کلی چیزهایی که در معرض آلودگی به انواع ویروس‌ها و باکتری‌ها هستند را با مواد ضدعفونی‌کننده تمیز کنید.

از نظافت آشپزخانه‌تان حراست کنید!

شاید مهمان به آشپزخانه شما وارد نشود و آن را نبیند، اما چه کسی مهم‌تر از خودتان و اعضای خانواده‌تان؟ بنابراین سعی کنید آشپرخانه را به صورت دوره‌ای و مرتب تمیز کنید و از تجمع چربی و آلودگی روی کابینت‌ها، سینک ظرفشویی، دیوارها و سایر سطوح آشپزخانه جلوگیری کنید. چرا که آشپزخانه اولین مکان در جذب میکروب‌ها است. با نظافت مرتب آشپزخانه، حتی هنگام خانه‌تکانی عید و استفاده از نظافتچی منزل هم کار شما سریع‌تر و بهتر پیش می‌رود.

سرامیک‌ها را هر دو هفته یکبار تی بکشید

یکی از اصلی ترین نکات نظافت منزل ، تمیز کردن سرامیک های کف اتاق ها و آشپزخانه است. این کار باعث سلامت خودتان و خانواده‌تان شده، از لک شدن و چرک شدن و تغییر رنگ سرامیک‌های منزلتان جلوگیری می‌کند.

روفرشی‌های زیبا، اسم رمز نظافت فرش‌ها

یکی از نکات نظافت منزل برای خانوارهایی که دارای فرزند هستند اینست که  برای جلوگیری از ریختن انواع مایعات و یا چسیدن خمیرهای بازی و ریختن شمع و … و لک نشدن فرش‌ها، از روفرشی‌هایی زیبا با جنس‌های ضخیم استفاده کنند. با این کار، هم فرش‌های شما سالم‌تر خواهند ماند و هم کودک دلبندتان با خیال آسوده‌تری به بازی می‌پردازد.

کمی در نظافت حمام و دستشویی کوشا‌تر باشیم

حتما هفته‌ای یکبار دوش حمام، شیر آب و کاسه توالت را ضدعفونی کنیم. بعد از آشپرخانه، حمام و توالت دومین محل برای تجمع باکتری‌هاست. شما می‌توانید بعد از دوش گرفتن از اسپری‌های ضد‌عفونی‌کننده به صورت مرتب استفاده کنید تا از ایجاد هرگونه کپک و دوده جلوگیری شود. برای دستشویی نیز هر ۳ ماه یکبار مواد سفید‌کننده را داخل کاسه توالت بریزید تا میکروب‌ها را بکشد.

در نظافت، هیچ چیز را دست کم نگیرید

وسایلی را که به نظر احتیاج به شستشو و یا دستمال کشیدن ندارند را دست کم نگیرید و تمیز کنید: وسایلی مثل گوشی تلفن، سطل‌های آشغال، پرده حمام، هواکش‌ها، ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی و…ریزه کاری ها و نکات نظافت منزل را برای همه منزل در نظر بگیرید.

نکات نظافت منزل و شستن دیوارها و کابینت

دقت داشته باشید که اگر نظافت را همانطور که گفته شد به صورت مرتب انجا دهید، دیوارها و کابینت‌ها کمتر کثیف می‌شوند و به راحتی هم شستشو می‌شوند. برای شستشوی آن‌ها می‌توانید از مواد و شوینده‌های خانگی مثل سرکه، شامپو فرش، صابون و … استفاده کنید. حتما به یاد داشته باشید که مخلوط کردن شوینده‌های شیمیایی بسیار خطرناک است و باعث آسیب‌رسیدن به ریه‌ها و سیستم تنفسی شما می‌شود.

برنامه ریزی زمانی نظافت منزل

شرکت خدماتی، نظافت منزل اقدسیه

یکی از اصلی ترین نکات نظافت منزل برنامه ریزی منظم برای انجام امور نظافتی است. تمیزکاری های دوره ای می تواند از به هم ریختگی و ریخت و پاش بیشتر جلوگیری کند. برای جلوگیری از بیماری های پوستی و تنفسی باید نظافت منزل را جدی گرفت. بر خلاف تصور عموم، نیازی به تمیزکردن همه قسمت های منزل به صورت روزانه نیست. بدون تردید لوازم شخصی را می بایست به صورت روزانه تمیز کرد ولی لزومی به نظافت همه لوازم منزل به صورت روزانه نیست. استخدام کارگر برای نظافت منزل را با توجه به مقدار کار و از روی برنامه ریزی انجام دهید. کاربردی ترین نکات نظافت منزل و تمیزکاری ها به این ترتیب انجام می شوند:

کارهای نظافت منزل روزانه

 • جمع کردن رختخواب ها
 • آبکشی و شستشوی سرویس بهداشتی
 • شستن ظرف های کثیف غذا
 • نظافت و تمیز کردن سینک ظرفشویی
 • تی کشیدن کف آشپزخانه

این مواردی است که باید به صورت روزانه در لیست تمیزکاری های منزل قرار گیرد. اگر زمان و یا حوصله نظافت هر روزه منزل را ندارید با ما تماس بگیرید. همیاران الهه شرق با هماهنگی قبلی در محل حضور پیدا می کنند و نکات نظافت منزل و ریزه کاری های نظافتی را در زمان کوتاهی انجام می دهند. قیمت کارگر برای نظافت منزل روزانه برای ۴ ساعت اول در نظر گرفته شده و به طور معمول همه کارهای نظافتی روزانه در این بازه زمانی انجام می شود.

لیست نظافت منزل هفتگی

 • شستشوی لباس های کثیف و حوله ها
 • اتوکشی لباس و جمع آوری لباس ها در کمد
 • گردگیری لوازم منزل در همه اتاق ها
 • جارو کردن فرش ها و موکت ها
 • نظافت سرویس های بهداشتی با مواد ضدعفونی
 • تمیز کردن روی گاز و داخل مایکروفر

یکی از مهم ترین نکات نظافت منزل توجه به تمیزکاری های هفتگی است به طور معمول خانواده ها در تعطیلات آخر هفته، اقدام به جاروکشی، گردگیری و نظافت منزل می کنند. همکاری همه اعضای خانواده در نظافت منزل می تواند زمان تمیزکاری را کمتر کند. اگر می خواهید پایان هفته خوبی را با اعضای خانواده داشته باشید و خستگی کار را از تن بیرون کنید می توانید مدیریت خدمات نظافتی منزل را به ما بسپارید. الهه شرق با اعزام کارگر نظافت منزل، رفاه و آرامش را به خانواده ها هدیه می کند. قیمت نظافت منزل بخشی از هزینه های جاری خانواده های شاغل در تهران است.

نکات نظافت منزل به صورت ماهانه

 • جارو کردن کل منزل و نقاط پنهان منزل( زیر مبلمان، بوفه ، کابینت و…)
 • گردگیری منزل و پرده ها و مبلمان با جاروبرقی
 • شستشوی پنجره های داخل منزل
 • نظافت داخل کابینت های آشپزخانه
 • تمیز کردن کامل داخل یخچال
 • تمیزکردن ماشین ظرفشویی
 • نظافت کامل ماشین لباسشویی
 • تمیز کردن جاروبرقی
 • شستشوی ملحفه ها و روبالشتی

تعرفه خدمات نظافتی ماهانه برای کارگر نظافت منزل به صورت ساعتی محاسبه می شود. برای نظافت داخل کمدها، کابینت ها و آشپزخانه همیشه درخواست کارگر نظافت منزل ثبت می شوند. از نکات نظافت منزل ماهانه اینست که همه نقاط دور از دید مستقیم، باید به خوبی تمیز شوند. در جاروکشی هفتگی تنها روی فرش ها با جارو تمیز می شود ولی در جاروکشی ماهانه، مبلمان از روی فرش ها جمع شده و به صورت کامل همه نقاط جارو کشیده می شود.یکی از اصلی ترین نکات نظافت منزل ، تمیز کردن سرامیک های کف اتاق ها و آشپزخانه است. این کار باعث سلامت خودتان و خانواده‌تان شده، از لک شدن و چرک شدن و تغییر رنگ سرامیک‌های منزلتان جلوگیری می‌کند.

برنامه ریزی برای نظافت سالانه

 • تمیز کردن کامل آشپزخانه و شستشوی کامل
 • شستشوی فرش و موکت
 • شستشوی مبلمان منزل با دستگاه
 • گردگیری و شستشوی دیوارها و سقف
 • گردگیری و تمیز کردن لوستر و چراغ های روشنایی
 • شستشوی شیشه ها از داخل و بیرون از منزل

بدون تردید استخدام کارگر برای نظافت منزل و خانه تکانی سالانه ضروری است. تمیز کاری های سالانه برای ایرانی ها اهمیت زیادی دارد و می بایست همه قسمت های داخل منزل و راه پله و مشاعات به خوبی تمیز شوند. قیمت خدمات نظافتی سالانه همیشه بیشتر است. طبق تجارب سال های گذشته، به کارگیری ریزه کاری ها و نکات نظافت منزل سالانه زمان بیشتری می برد. تعرفه قیمت نظافت منزل برای هر ساعت اضافی شامل پرداخت ۱۰ هزار تومان بیشتر است. پیشنهاد می شود از دو کارگر نظافت منزل خانم و آقا به طور هم زمان برای نظافت سالانه کمک بگیرید. نظافت آشپزخانه، اتاق ها و داخل کمدها را نظافتچی خانم انجام می دهد ولی همیشه نظافتچی آقا برای شستشوی دیوارها، شیشه ها و راه پله و مشاعات کارایی بیشتری دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
 • شرکت خدماتی نظافتی جنوب تهران

  شرکت خدماتی نظافتی جنوب تهران

  با پیشرفت تکنولوژی و ظهور عصر ارتباطات، روز به روز انسان ها به زندگی راحت تر و استفاده از …
 • فواید جالب و ناشناخته نظافت منزل

  فواید جالب و ناشناخته نظافت منزل

  رفت و روب یکی از کارهایی است که روزانه ما انجام می دهیم اما بیشتر اوقات این کار مخصوص خانم…
 • نظافت منزل توسط خانم

  نظافت منزل توسط خانم

  با توجه به سیر کلان شهرها به سمت صنعتی شدن و حضور بانوان در عرصه فعالیت اجتماعی نقش این قش…
بارگزاری موارد بیشتر
Load More By الهه شرقی زمین
 • هزینه و قیمت نگهداری از کودک در منزل

  هزینه و قیمت نگهداری از کودک در منزل

  هزینه و قیمت نگهداری از کودک در منزل چگونه محاسبه می شود. هیچ گاه هزینه نگهداری از کودک مط…
 • خدمات پرستاری کودک در منزل

  خدمات پرستاری کودک در منزل

  خدمات پرستاری کودک در منزل یکی از پرطرفدارترین مشاغل این روزهای جامعه ماست. پرستار کودک در…
 • کارگر برای پذیرایی

  کارگر برای پذیرایی

  اگر شما هم بنا به دلایلی قصد گرفتن میهمانی دارید، حتما به فکر کارگر برای پذیرایی نیز بوده …
Load More In خدمات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

قیمت پرستار کودک

اوضاع و احوال و شرایط در قیمت پرستار کودک در منزل می تواند موثر باشد. قیمت پرستار کودک در …